BackToSchool officeDepot ToysRUs Staples AllStores


Homeland Deals & Match Ups 2/1 – 2/7

If you’re new to shopping Homeland, be sure to check out my Simple Homeland Shopping Guide.

You can also find a copy of their coupon policy HERE.

Don’t miss another deal! Sign up to receive updates by email or RSS reader. And don’t forget to ‘like’ [fb].

I only post what I consider to be the BEST Homeland deals. Items marked with [st] make great donation items and [sss] means this item is probably on my shopping list.

——————————————————
Super Sunday 3 Day Sale (Friday- Sunday)

Hormel Pepperoni 2/$6
$1/2 Hormel Pepperoni, exp. 3/15/12 (SS 01/15/12)
Final Cost: $2 each wyb two
[sss]Tony’s Original Crust Pizza $1.50
- $1/2 Red Baron, Tony’s or Freschetta Pizza 1/22/12 SS DND
Final Cost: $1.00 each wyb 2
[sss]Kraft Natural Cheese Slices $1.88
$0.55/2 Kraft Cheese 1/15/12 SS
Final Cost: $1.33 each wyb two
Farm Rich Snacks $3.99
$0.75/1 Farm Rich Product, 1/15/12 SS or
Emerald Dry Roasted Peanuts $1.99
- $1.50/2 Emerald Nuts Product 1/29/12 RP
Final Cost: $1.24 each wyb two

Week Long Deals

Pilgrim’s Pride Boneless Skinless Chicken Breast $1.99/lb

Lay’s or Kettle Cooked Potato Chips, Frito or Cheetos 3/$9
- $3/3 bags of Lay’s or Kettle Cooked, Fritos or Cheetos IN-STORE coupon in the ad
- $0.55 off Lay’s Dip wyb Potato Chips, exp. 2/5/12 (SS 01/22/12 R)
Final Cost: three chips for $6 plus cost of dip – $1.10 (doubled coupon)
Coke, Diet Coke or Dr. Pepper 20pk $4.99
[sss]Pace Picante Sauce 2/$4
- $1/2 Pace Products 1/22/12 SS
Final Cost: two for $2
Campbell’s Chunky Soup $1.39
- $1/3 Campbell’s Chunky
Final Cost: three for $2.17 ($0.72 each)
[sss]Kraft Shredded or Chunk Cheese 2/$4
- $0.55/2 Kraft Cheese 1/15/12 SS
Final Cost: two for $2.90 ($1.45 each)
Speed Stick or Lady Speed Stick Deodorant 2/$4
- BOGO Speed Stick 1/29/12 RP
Final Cost: $1 each wyb two
Hillshire Farm Smoked Sausage 2/$5
- $0.55/1 hillshire farm rope smoked sausage 1/29/12 RP DND (exp 3/24/12)
Final Cost: $1.95
Tyson Any’tizers (bag) $6.99
- $1/1 Tyson Any’tizers 1/22/12 SS
Final Cost: $4.99
**submit for this rebate when you buy FOUR
El Monterey Taquitos $5.29
- $1/1 El Monterey Snacks [smart]
Final Cost: $3.29
Pilgrim’s Pride Buffalo or Honey BBQ Wings 28oz $6.49
- $1/1 Pilgrim’s Fully Cooked Chicken printable
Final Cost: $4.49
Land O’Frost Premium Thin or Sliced Han or Turkey $3.99
- $1/1 Land O’Frost product
Final Cost: $1.99
[sss]Best Choice Large Eggs (dozen) $1.29
Dean’s Dips 12 or 16oz 2/$3
- $1/2 Dean’s Dip Product printable or [network]
- $1/1 Dean’s Pretzel Dip printable
- $1/1 Dean’s Heat ‘N Eat Dip printable or [network]
Final Cost: as low as FREE if these are included
Velveeta 32oz $5.88
- $0.55/1 Kraft Velveeta 1/22/12 SS
Final Cost: $4.77
Silk Soy Milk $2.99
- $1/1 Silk Soy Milk
Final Cost: $0.99
[sss]New York Garlic Knots, Toast or Bread Sticks $2.29
- $1/1 New York Brand Garlic Knots, exp. 3/31/12 (SS 01/15/12)
- $0.40/1 New York Brand Frozen Product, exp. 3/31/12 (SS 01/15/12 R)
Final Cost: as low as $0.29
Reames Egg Noodles $2.29
$0.50/1 Reames Frozen Product 11/20/11 SS
Final Cost: $1.29
Kraft Dressing 2/$4
- $0.75/2 Kraft Dressing, exp. 2/19/12 (SS 01/22/12 R)
Final Cost: $1.25
Nabisco Snack Crackers 2/$4
- $1/2 Nabisco Crackers [smart]
- $1/2 Nabisco Crackers printable
Final Cost: two for $2
[sss]Kraft Homestyle Mac & Cheese 2/$4
- $1/1 Kraft Homestyle Mac & Cheese 1/29/12 SS
Final Cost: FREE
[sss]Manwich $0.99
- $1/2 when you buy BOTH Manwich AND Sara Lee Soft & Smooth Buns [coupon]
Final Cost: Free Manwich plus $1.01 towards Sara Lee Buns
Zatarain’s Rice Side Dishes 2/$3
- $0.50/3 Zatarain’s Rice Mixes [coupon]
Final Cost: three for $3.50 ($1.17)
Hormel Chili 4/$5
- $0.55/2 Hormel Chili 1/15/12 SS
Final Cost: two for $1.40 ($0.70 each)
Healthy Choice Soups 2/$5
- $1/3 Healthy Choice Soups
Final Cost: three for $5.50 ($1.83)
[sss]Libby’s Canned Fruit 4/$5
- $1/2 libby’s fruit products 11/13/11 RP (exp 3/31/12)
Final Cost: $0.25 each wyb two
[sss]Libby’s Jumbo Vegetables 4/$5
- $1/4 libby’s canned vegetables 11/13/11 RP (exp 3/31/12)
Final Cost: $0.75 each wyb four
[sss]Mt. Olive Peppers 2/$3
- $0.50/1 Mt. Olive Pickles, Peppers or Relish Product, exp. 4/8/12 (SS 01/22/12 R)
Final Cost: $0.50
[sss]Wonka Candy w/ Valentine Cards (pixie sticks, nerds, et.) 2/$5
- $1/1 Wonka Candy Valentines [network]
Final Cost: $0.50
[sss]NUT-trition Bars 2/$4
- $1/1 Planters Nut-Rition Product, exp. 3/31/12 (SS 01/08/12)
Final Cost: $1
[sss]Wish-Bone Salad Dressing or Spritzers2/$4
- $0.70/1 Wish-Bone Dressing 1/29/12 RP
Final Cost: $0.60
Malt-O-Meal Cereals 2/$4
- $1/3 Malt-O-Meal Cereals printable
Final Cost: three for $4 ($1.33 each)
[sss]Pompeian Extra Virgin Olive Oil $3.99
- $1/1 Pompeian Olive Oil or OlivExtra Plus printable
Final Cost: $1.99
Marie’s Premium Salad Dressings $3.29
- $1/1 Marie’s Product printable
Final Cost: $1.29
Marzetti Veggie Dips $3.29
- $1/1 Marzetti Veggie Dip
Final Cost: $1.29

 

find more in : Homeland, Uncategorized

Comments on this entry are closed.

  • asradee February 1, 2012, 8:58 am

    Planters Nut-trition 2/$4…. i believe the coupon is only on the bigger box that is $5ish. I tried when they first had it on sale.
    The other day they had Goldfish Cracker bags for $1.69 and i had a $1/2 cardboard coupon from a cereal box!

  • Joseph February 3, 2012, 3:57 pm

    I wasn’t able to find it at the store, but the Dean’s Heat-n-Serve dip coupon says do not double at the bottom.

  • DeDe February 6, 2012, 10:31 am

    Thanks Amanda!! Great week @ HL!